Naturalne kolory FJORDD w Twojej łazience
Kolor decyduje o charakterze wnętrza.  Wpływa na jego nastrój i to jak w nim się czujemy. Różne barwy odprężają i wprowadzają nas w łagodny stan relaksacji.

Po latach dominacji bieli również do łazienek wkraczają kolory. Dotrzymując kroku światowym trendom FJORDD wprowadza do swojej oferty umywalki, wanny i brodziki w barwnej odsłonie. Unikalna paleta FJORDD zainspirowana jest barwami występującymi w przyrodzie. Bo właśnie świat natury od początku istnienia marki jest jej niezwykle bliski. 

Wszystkie modele produktów FJORDD dostępne są od teraz w kolorach w wersji matowej i z połyskiem.  Dzięki tym dziewięciu starannie wyselekcjonowanym barwom zyskujemy jeszcze więcej możliwości spersonalizowania własnej łazienki.

Dlaczego kolor?

Kolor to życie. Świat odarty z barw sprawia wrażenie świata martwego, pozbawionego ducha, pasji i temperamentu. Kolor jest najintensywniejszym z bodźców oddziałującym nie tylko na wzrok – posiada swój zapach, fakturę, czasem i dźwięk, indywidualną symbolikę. Kolory są immanentną częścią języka naszej kultury.

Zapomnieliśmy o tym – funkcję koloru ograniczamy dziś do tej stricte wizualnej, materialnej w charakterze, a przecież barwa w życiu człowieka ma również ugruntowanie intelektualne, niesie przekaz pełen emocji, ma swą metafizyczną siłę. Kolory promieniują energią, która oddziałuje na nas pozytywnie ale i negatywnie, niezależnie czy jesteśmy tego świadomi, czy nie. Kolor to wizualna impresja, emocjonalna ekspresja i konstrukcja pełna symboliki.…i dlatego Fjordd wprowadził kolor w swych wannach i umywalkach!

Kolor ma decydujący wpływ na estetykę wnętrz, czymś naturalnym dla projektantów jest posługiwanie się językiem koloru – łazienka, jako jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach nie leży poza jego marginesem. A jednak wanny i umywalki utrwaliły się na lata w naszej świadomości wyłącznie w wersji białej. Czas domknąć i ten rozdział – niech i one przemówią językiem koloru.

Dlatego właśnie FJORDD wprowadza pełną gamę swoich produktów w nowej, barwnej odsłonie. Komponując własną paletę kierujemy uwagę na przebogaty koloryt świata natury – świata, który od samego początku powstania marki jest jej bardzo bliski. Teraz związki te są dodatkowo zaakcentowane wykorzystaniem barw nieskazitelnej przyrody Skandynawii, nordyckie są również nazwy każdego z kolorów.Jakie to są kolory i skąd inspiracja?

Kierunek poszukiwania palety kolorów wśród barw Skandynawskiej przyrody był dla marki FJORDD instynktowny, bowiem to natura leży u źródeł jej powstania i inspiracji projektowych.

Gdy mówimy o harmonii kolorów wyobrażamy sobie kompozycje odcieni w podobnej, dobrze skomponowanej tonacji. To barwy dobrze uzupełniające się, lecz nie na zasadzie ostrego kontrastu, a współgrania dającego odpowiedni balans, symetrię sił. Gdzie ich poszukiwać, jeśli nie w naturze?

Znakomita większość z nas kompletując wyposażenie domu również sięga po stonowane barwy ziemi, które działają kojąco, są ponadczasowe i doskonale się ze sobą łączą. Tak też jest w przypadku dziewięciu połyskujących kolorów wanien i umywalek wszystkich kolekcji FJORDD.W jaki sposób wkomponować wannę i umywalkę w przestrzeń łazienki?

Kolor to więcej możliwości zaprojektowania unikalnego wnętrza, stworzenie własnej, intymnej przestrzeni i sposobność by otoczyć się aurą, jaką lubimy najbardziej. Możemy dobrać elementy sanitarne do koloru okładzin ściennych, by stworzyć subtelną, monochromatyczną aranżację. W tym przypadku nie bójmy się zróżnicować kolorów także samej wanny i umywalki – udane melanże barwne są aktualnie najnowszym trendem w stylistyce wnętrz. Innym sposobem jest akcentowanie kolorem obecności urządzeń kąpielowych. Wówczas należy z ostrożnością i wprawą operować wzorami i fakturami w pomieszczeniu. Okładziny ścienne i posadzka są wówczas jedynie scenografią dla grających główne role barwnej wanny i umywalki.

SPRAWDŹ WSZYSTKIE KOLEKCJE MARKI FJORDD
Potrzebujesz konsultacji?
Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu!
+48 663 900 100
info@fjordd.com
AquaStone S.A.
ul. Gospodarcza 26
20-213 Lublin
Kapitał zakładowy 1 669 850 zł