BLOG

Best Polish Design - wyróżnienie dla kolekcji SENJA

Kolekcja SENJA została doceniona podczas tegorocznego konkursu branży wnętrzarskiej Dobry Design 2022. Zaprojektowana przez dr Marcina Jędrzaka dla marki Fjordd zdobyła wyróżnienie w kategorii Best Polish Design. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 28 stycznia 2022 roku podczas targów 4 Design Days.

Dobry Design to konkurs, którego głównym celem jest wyróżnienie najciekawszych produktów i rozwiązań z obszaru wyposażenia i wystroju wnętrz. Pod uwagę brane są również takie kwestie jak: kreatywność, estetyka i funkcjonalność. Silną stroną projektu jest profesjonalne jury złożone z uznanych architektów, designerów, przedstawicieli uczelni artystycznych i organizacji branżowych a także ekspertów od marketingu i e-commerce, które w tym roku poddawało ocenie zgłoszone produkty w 15 różnych kategoriach. Kolekcję SENJA prezentującą wannę i umywalkęwyróżniono w kategorii Best Polish Design.

SENJA marki Fjordd jest kwintesencją skandynawskiego designu, prostoty, funkcjonalności i dopracowania. Wanna i umywalka z kolekcji to kojące dla oczu gładkie krawędzie, wyprofilowane łuki i spokojne załamania powierzchni. Kształt wanny inspirowany był grotem strzały, zaś w umywalce zastosowano kształt nieco spłaszczonej elipsy. Wykonane z kompozytu AQUASTONE® dają gwarancję bezpieczeństwa i trwałości na lata. Kolekcja znalazła się również wśród finalistów zeszłorocznej edycji konkursu DOBRY WZÓR 2021.

SENJA to kolekcja unikalna, której projektantem jest doświadczony designer dr Marcin Jędrzak. Dokładnie przemyślane wymiary i proporcje oraz starannie dopracowane detale to główne cechy naszych produktów. Dla nas łazienka to pomieszczenie w którym dominować powinny piękno, spokój i harmonia, tak by nasze ciało i zmysły mogło zaznać relaksu i ukojenia – zaznacza dr Witold Kasperkowiak, właściciel marki FJORDD – Jesteśmy dumni, że to właśnie jedna z naszych kolekcji została wyróżniona w konkursie Dobry Design 2022. Dla młodej polskiej marki na rynku wnętrzarskim okazja do zaprezentowania produktów obok tak znakomitych profesjonalistów jak Gosia Baczyńska czyTomek Rygalik samo w sobie jest wyróżnieniem i motywacją do rozwoju i stopniowego powiększania naszego katalogu o nowe inspirujące produkty – dodaje.

 – Projektując dla marki Fjordd za punkt wyjścia uznałem wyobrażenie łazienki jako przestrzeni sprzyjającej odprężeniu i pozwalającym na chwilowe oderwanie się od codzienności. Projekt wanny i umywalki poprzez swój kształt nawiązuje do wyspy Senja, zwanej perłą północy. Niepowtarzalny klimat, skaliste góry i zachwycające fiordy to miejsce, w którym możemy się w pełni zrelaksować. Tu funkcjonalność ma znaczenie w tym samym stopniu co wygląd. Dlatego projekty dla Fjordd są wyjątkowo ergonomiczne i unikalne pod względem designu, a dzięki tak plastycznemu materiałowi, jakim jest AQUASTONE® praca nad nimi jest przyjemnością  – powiedział dr Marcin Jędrzak, projektant kolekcji Senja dla marki Fjordd.

Produkt dostępny jest w 9 kolorach w ramach linii ColoursByFjordd, a już za chwilę w dowolnej kolorystyce z palety NCS.