BLOG

Ramsa - klasyk w nowoczesnej odsłonie

Współczesna łazienka to efekt rozwoju wodociągów i kanalizacji, a co za tym idzie wybuchu higieny. Ponad sto lat temu łazienki stały się ważnym miejscem w domu. I niejednokrotnie były lepiej wyposażone niż ma to miejsce dziś. Wówczas to na masową skalę pojawiły się w nich wanny – z reguły ustawione pod ścianą lub w narożniku. I choć łazienka, jej wyposażenie i stosowane materiały, bardzo się od tego czasu zmieniły, to do dziś wanna przyścienna pozostaje najpopularniejszym rozwiązaniem. 

Takim właśnie modelem jest wanna z kolekcji Ramsa. Jest w stylu klasycznym, ale ma współczesny twist i idealnie nadaje się do pokoi kąpielowych. Przez jeden z jej boków przebiega szeroka półka. Pozwala ona dostawić wannę do ściany i narożnika czy też zamontować tam baterię – to jej aspekt funkcjonalny. Ale na półce możemy też wyeksponować dekoracje, przechowywać kosmetyki i akcesoria kąpielowe. A w chwili, gdy łazienka przemienia się w domowe SPA, swoje miejsce znajdą tam również świece czy nasze ulubione olejki eteryczne. Nie ma prostszego i łatwiej dostępnego sposobu na codzienny relaks niż kąpiel w towarzystwie nastrojowego światła i łagodnej muzyki. W Ramsie jest to o tyle przyjemniejsze (nawet dla dwóch osób), że jej węższe boki zostały ergonomicznie wyprofilowane, by dać wygodne podparcie plecom. Funkcjonalny i estetyczny design wanny powtarza dopełniająca ją umywalka z tej samej kolekcji. Jest to zarówno umywalka nablatowa, jak i przeznaczona do przytwierdzenia do ściany. W niej półka również może posłużyć jako miejsce montażu baterii umywalkowej, choć równie dobrze możemy wybrać baterię podtynkową. 

Tak wanna, jak i umywalka Ramsa wykonane są z naszego kamiennego kompozytu AQUASTONE®. Materiał długo utrzymuje ciepło wody, a sam jest ciepły i aksamitny w dotyku. Z niego też wykonaliśmy osłony odpływów obu tych łazienkowych urządzeń, co powoduje, że możecie do nich dopasować baterię łazienkową w dowolnym kolorze i stylu. Więcej o kolekcji RAMSA można dowiedzieć się tu.