BLOG

Gorąca kąpiel. Relaks, zdrowie i regeneracja.

Gorąca kąpiel to przede wszystkim czas relaksu i odpoczynku. Taka kąpiel może jednak przynieść coś więcej niż przyjemność, ale także konkretne korzyści zdrowotne.

Gorąca kąpiel to często jedyne marzenie po ciężkim dniu w pracy. Ciepła woda wpływa bowiem relaksująco i odprężająco na organizm, rozluźnienia mięśnie, łagodzi bóle i napięcia oraz koi nerwy. Przede wszystkim poprawia nastrój.

Ciepła kąpiel to też jeden z najlepszych sprawdzonych sposobów na zakwasy. Jest wręcz idealna po ciężkim treningu. Pomaga zregenerować organizm. Gorąca kąpiel na zakwasy działa niczym kompres na obolałe mięśnie. Przynosi natychmiastową ulgę dzięki temu, że pozwala rozluźnić mięśnie. Ciepła woda poprawia także krążenie, co z kolei przekłada się na przyspieszenie metabolizmu komórkowego.

Ale to nie wszystko, w tym szczególnym szarym i zimnym okresie, gorące kąpiele pomagają w walce z sezonowymi wirusami, a jak wiadomo wirusy nie przepadają za wysokimi temperaturami. Dlatego w momencie, kiedy czujemy, że w naszym organizmie rozwija się choroba, wówczas jak najbardziej warto wziąć gorącą kąpiel, która zadziała mobilizująco na system immunologiczny. Jednak w stanie przed chorobowym, zadbajmy o relaks po kąpieli. Idealnie w tym celu sprawdzi się koc i ulubiona książka. Nie wychodźmy na dwór, by nie ochłodzić organizmu.

W każdym przypadku, czy to relaksu czy zdrowotnym, idealnym dodatkiem będą rozmaite sole do kąpieli i zioła. Szczególnie rozmaite zioła mogą wspomóc w profilaktyce układu oddechowego. Pomogą nam jeszcze bardziej w osiągnięciu upragnionego celu.