BLOG

Rozstrzygnięcie Konkursu Najlepsze - domowe Spa łazienka z FJORDD

Projekt łazienki inspirowany ideą domowego spa? Marka FJORDD nagrodziła najciekawsze pod względem estetyki łazienki, wyrażające ideę tworzenia domowego spa. Intrygujące gotowe realizacje oraz innowacyjne pod względem designu projekty zgłoszone do pierwszej edycji konkursu Najlepsze Domowe Spa – Łazienka z FJORDD.

W konkursie projektanci i architekci wnętrz zgłaszali się w dwóch kategoriach wizualizacji i realizacji, gdzie przy wykorzystaniu minimum dwóch produktów z kolekcji FJORDD przedstawić mieli ideę domowego spa. Wystarczyły trzy zdjęcia i krótki opis koncepcyjny, by mieć szansę wygrać 5 000 zł i vouchery na dowolny produkt.

Inspiracją dla Organizatorów Konkursu była idea stworzenia domowego spa, gdzie relaks i odpoczynek możliwy będzie dzięki wykorzystaniu produktów z kolekcji FJORDD. Kreatywne podejście, zastosowanie kolorów z palety Colours by FJORDD pozwolić miało na stworzenie wnętrza idealnego. Jury wraz z przewodniczącą komisji niezależnych ekspertów Iwoną Ławecką-Marczewską, redaktor naczelną portalu designdoc.pl oceniało nadesłane projekty pod kątem funkcjonalności, estetyki oraz idei stworzenia domowego spa.

Pierwsze miejsce w konkursie w kategorii Wizualizacja zostało przyznane projektantce Agacie Gale za projekt łazienki o powierzchni 18m², zaprojektowany z myślą o stworzeniu przestrzeni relaksacyjnej, która zapewnia poczucie spokoju i odprężenia. Główną kolorystyką projektu jest połączenie spokojnych, stonowanych barw z elementami inspirowanymi naturą. Na przyznanie przez jury pracy pierwszego miejsca wpłynęły: nowatorski pomysł na zgrupowanie stref kąpielowej i umywalkowej w formie łazienkowej wyspy; śmiała koncepcja zastosowania w jednej łazience dwóch różnych rodzajów umywalek Fjordd; kompleksowe spojrzenie na potrzeby użytkowników, którego wyrazem jest m.in. wydzielenie miejsca do robienia makijażu lub wykonywania innych zabiegów kosmetycznych; kreatywne wprowadzenie zieleni do wnętrza, które dzięki niej jeszcze bardziej sprzyja wypoczynkowi.


W projekcie zastosowano wolnostojącą wannę z kolekcji Fjord, wolnostojącą umywalkę z kolekcji Lyse, a także umywalkę z kolekcji Sogne 400. Wszystkie produkty są w kolorze kjerag mat.

Drugie miejsce przyznano Maciejowi Kozłowskiemu za projekt łazienki gdzie architektura i oświetlenie budują tło dla kluczowych elementów wyposażenia domowego spa - wanny. Przestrzeń dająca oddech domownikom i pozwalająca im przygotować się na nowy dzień gdzie otaczająca architektura musi wspierać ten proces, ograniczając bodźce z zewnątrz. Uznanie jurorów zyskały: oszczędne użycie środków wyrazu, w myśl maksymy Miesa van der Rohe Mniej znaczy więcej, efektowna gra światła i cienia, która podkreśla estetykę form produktów Fjordd; wykreowanie atmosfery spokoju, wyciszenia i relaksu.

W projekcie zastosowano kolekcję Salma w odcieniu białym, wykończenie mat.

W kategorii realizacja pierwsze miejsce przyznane zostało dla biura projektowego DWAconcept Dagmara Soból- Drabczyk i Wojciech Drabczyk za projekt wyjątkowej łazienki w Kościelisku. Nowoczesnej ale z charakterem nawiązującym do miejsca w, którym znajduje się inwestycja. Jury wysoko oceniło: spójny charakter projektu, harmonię między architekturą pokoju kąpielowego i sąsiadujących z nim pomieszczeń: sypialni oraz garderoby; uwypuklenie walorów estetycznych produktów Fjordd i ich funkcjonalności; umiejętne dobranie wyposażenia do całościowej koncepcji wnętrza.

W realizacji zastosowano produkty z kolekcji Salma, w wykończeniu biały połysk.

Drugim miejscem nagrodzona została Monika Grugielewicz za łazienkę pełną odważnych użytych we wnętrzu kolorów. Jurorzy postanowili nagrodzić projekt ze względu na: stworzenie w łazience o małej powierzchni wygodnej przestrzeni relaksu; optymalne wkomponowanie produktów Fjordd w architekturę wnętrza; odważne użycie koloru, który przesądził o charakterze całej aranżacji.

W realizacji zastosowano produkty z kolekcji Fjord, w wykończeniu biały połysk.

Organizatorzy Konkursu podkreślają, że pozostałe projekty konkursowe cechuje również kreatywność, profesjonalizm i „mądre” podejście do projektowania wnętrz.

Zgłoszone prace i zaprojektowane wnętrza zobaczyć będzie można na profilach społecznościowych marki FJORDD. Zapraszamy!

NASZ KONKURS OBJĘTY BYŁ PATRONATAMI MEDIALNYMI