BLOG

Jak sprawić, by łazienka naprawdę stała się domowym SPA?

Łazienka jest dziś czymś więcej niż przestrzenią pielęgnacji i higieny. Dziś to miejsce, w którym możemy naładować swoje baterie po stresującym dniu. Trudno jednak relaksować się w bezdusznym, czysto funkcjonalnym pomieszczeniu. Co zrobić, by stała się prawdziwym domowym SPA? Wystarczy kilka prostych sztuczek. Oto one.

Wprowadź rośliny

Rośliny mają właściwości kojące i regenerujące. Zaproś więc zieleń do swojej łazienki. To zgodne z jednym z najpopularniejszych obecnie trendów w urządzaniu – biophilic design. Bliskość kwiatów sprawia, że od razu czujemy się lepiej. Jeśli masz szczęście, że w Twojej łazience jest naturalne światło masz ułatwione zadanie. Ale w kwiaciarniach znajdziesz również całą masę roślin, które nie potrzebują go zbyt wiele. Wystarczy zapytać sprzedawcę.

Dodaj łazience odrobinę wygody

Jeśli pozwala Ci na to metraż, pomyśl o fotelu. Ten mebel pomoże Ci dodać łazience odrobiny przytulności. Szczególnie jeśli położysz na nim miękkie, wygodne poduszki. Nawet jeśli nie zawsze masz zamiar wskoczyć do wanny na dłuższy czas, fotel pomoże Ci chwilę odetchnąć. Ma on również aspekt praktyczny. Przecież wiele zabiegów pielęgnacyjnych łatwiej jest wykonać siedząc.

Pomyśl o swoich stopach

Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż wyjść z wanny i stąpać po zimnej podłodze. Dlatego rewelacyjnym rozwiązaniem jest mata lub elegancki łazienkowy dywanik. Szukając go w sklepie wybierz gruby i mięsisty. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by w łazience pojawił się większy dywan. Dlaczego nie! Taki dodatek sprawi, że stanie się ona prawdziwym pokojem kąpielowym.

Wprowadź kojące światło

Ustaw w łazience świece. Ich stonowane światło jest bardzo kojące, a migotanie płomienia doskonale sprzyja relaksowi. Kilka świec, ustawionych na brzegu wanny lub na pobliskiej półce, zapewni przyjemną atmosferę, w chwili, gdy postanowisz, że przyszedł czas na dłuższą kąpiel. Jeszcze lepiej jest wybrać

świece zapachowe. Ciepłe, ambientowe światło i ulubiony aromat to połączenie, sprzyjające rozluźnieniu.

Postaw na zapach

Olejki eteryczne są Twoimi sprzymierzeńcami w tworzeniu poczucia spokoju. Możesz wlać ich kilka kropli bezpośrednio do wody w wannie. Innym sposobem jest umieszczenie ich w dyfuzorze. Cudowny zapach rozniesie się po pomieszczeniu i wprawi cię w dobry nastrój. Najlepszymi zapachami są lawenda i słodka pomarańcza, bo łagodzą stres i usuwają niepokój. Jednak tutaj zostawiamy ci wolną rękę. Po prostu zaufaj swojemu węchowi.

Sięgnij po sole do kąpieli

Olejki eteryczne sprzyjają relaksowi. Ale możesz też pomyśleć o innych sposobach na wprawienie się w lepszy nastrój. Takimi są sole do kąpieli, które nadają wodzie i powietrzu przyjemny zapach. Jeśli umieścisz je dodatkowo w małych butelkach czy flakonach staną się w łazience dekoracyjnymi dodatkami.

Wybierz swoją muzykę

Jeśli zwykłaś słuchać w łazience radia, czas na zmiany. Zazwyczaj muzyka w radiowych audycjach jest zbyt pobudzająca. A do tego te nieznośne reklamy i potok sensacyjnych wiadomości. Koniec z tym. Ty wchodzisz do łazienki, by się zrelaksować. Dlatego najlepsze rozwiązanie to przenośny głośnik, z którego popłynie ulubiona playlista. Ale pamiętaj – muzyka ma być łagodna. Udowodniono, że wolniejsze rytmy i spokojne dźwięki spowalniają akcję serca i obniżają ciśnienie.