BLOG

Łazienka 2022 - trendy

Główne trendy 2022 w projektowaniu i urządzaniu łazienek w 2022!

1. NATURALNE, DUŻE I GŁADKIE POWIERZCHNIE
Być może największym trendem łazienkowym, jakiego można się spodziewać w 2022 roku, jest nacisk na spokojne, gładkie powierzchnie i subtelne, organiczne materiały. Pomyśl o dużych płytach z monochromatycznego kamienia, matowych czarnych oprawach i jasnych dębowych powierzchniach, które są naturalnie eleganckie.

2. BIOPHILIC DESIGN I ZIELEŃ
Pinterest właśnie opublikował swoją listę Pinterest Predicts, a werdykt brzmi: „projekt biofilny” dominuje w 2022 roku dużo zieleni. A kiedy mówimy, że ludzie żyją dla tego trendu, nie przesadzamy. Raport Houzza wykazał, że prawie jedna trzecia właścicieli domów dodaje zieleni do swojej łazienki podczas remontu, ponieważ uważają, że rośliny są estetyczne, tworzą uspokajające środowisko, mogą oczyszczać powietrze oraz mają właściwości przeciwzapachowe i antybakteryjne.

3. WANNY WOLNOSTOJĄCE I MOKRY POKÓJ
Po pierwsze: co to w ogóle jest „mokry pokój”? Zasadniczo są to łazienki o otwartej koncepcji, które obejmują niezamkniętą, wyłożoną kafelkami strefę kąpielową z dużym odpływem, który zwykle znajduje się pośrodku przestrzeni. Wygląd może się różnić od ultraminimalistycznego do nowoczesnego i wyklucza użycie dywaników łazienkowych, szklanych drzwi lub ekranów prysznicowych (adios, niestosowne zasłony prysznicowe).

4. CIEPŁE, NEUTRALNE I ZIEMNE KOLORY
To prawdopodobnie nie jest niespodzianką; inspirowane ziemią odcienie są modne od dłuższego czasu i są tutaj, aby pozostać w nowym roku.

5. STYL SOHO
Ten trend łączy elementy starej stylistyki z nowym designem w jednolity sposób, tworząc bogaty i luksusowy projekt łazienki. Połączenie kontrastujących tekstur w postarzanych podłogach drewnianych lub płytkach ceramicznych z nowoczesną paletą kolorów i innowacyjną technologią.